Szybkie randki

 

Speed dating to pomysł na wyjście z domu, poznanie nowych ludzi i ciekawą atmosferę. Teraz obecny także w Olsztynie! 6 listopada odbyła się pierwsza tura tych fascynujących spotkań. Kolejna edycja już 20go. Czym jest speed dating? Czy jest właśnie dla Ciebie? Przyjdź na spotkanie i przekonaj się, że warto!

 

Podobno potrzebujemy zaledwie 30 sekund, aby ocenić człowieka. W tym czasie jesteśmy w stanie podświadomie przeanalizować wszystko: jego głos, wygląd, zapach. Często po pierwszym wrażeniu możemy określić nawet jego charakter. Ile się zatem dowiemy, mając do dyspozycji aż 7 minut? Teraz możesz to sprawdzić!

 

Speed dating, czyli szybkie randki, to zupełnie nowa formuła poznawania ludzi. Świetna zabawa, niesamowita atmosfera, ciekawi rozmówcy to tylko niektóre zalety tej formy spotkań. Bo tych, jak podkreśla Paweł Zbiegień, organizator pierwszych olsztyńskich speed dating, jest sporo: — Zdolności rozmowy, jakie możemy nabyć, możliwość zwykłego wygadania się, znalezienia drugiej połówki lub przyjaźni — wylicza. — Często jest tak, że chcemy kogoś poznać, ale zwyczajnie boimy się podejść. Idziemy do baru, widzimy kogoś, i zagadamy lub nie. Częściej nie. Speed dating niszczy wszystkie bariery — podkreśla.

— A nawet jak już wyjdziemy do baru czy na koncert, to brakuje nam dobrych warunków do rozmowy, na przykład jest za głośno — dodaje 27-letnia Irmina, uczestniczka speed dating. — Ja postanowiłam przyjść i spróbować czegoś nowego. Nie mam żadnych oczekiwań; chcę zobaczyć, jak to będzie — śmieje się. — A ja bardzo bym chciała spotkać tutaj miłość swojego życia, a nie się tylko dobrze bawić — rozmarza się 25-letnia Ania. — I choć mogłabym ją spotkać na spacerze albo koncercie, gdzie bardzo lubię chodzić, to najczęściej widzę tam same kobiety…

 

Dodatkowym plusem jest to, że w szybkich randkach może wziąć udział praktycznie każdy. Warunek jest jeden: wiek, który musi pasować do przedziału danego spotkania. Ale nawet to nie jest problemem. — Mamy różne kategorie wiekowe spotkań, ponadto nie są to sztywne ramy. Rok w tę, czy we w tę nie robi żadnej różnicy — wyjaśnia Paweł Zbiegień. — Od samych randek można oczekiwać praktycznie wszystkiego: przyjaźni, znajomości, poznania czy tylko porozmawiania z ciekawymi ludźmi, miłości. Uczestnik sam decyduje co chce osiągnąć i jaki jest jego cel na spotkaniu — dodaje. — Cel? Dobra zabawa. Może związek — śmieje się męska, mniej wylewna część uczestników. Wszyscy jednak są zgodni co do jednego: tutaj się nudzić nie zamierzają.

 

A jak dokładnie wygląda samo spotkanie? Zasady działania są proste: uczestnicy zbierają się w wyznaczonym miejscu, wypełniają formularze, a następnie zaczynają rozmowy. Każda rozmowa trwa równo 7 minut. Później słychać dzwonek, znak, że należy zmienić swojego partnera do rozmowy. Całość spotkanie trwa zwykle mniej niż dwie godziny. Chcesz przekonać się, jak dokładnie przebiega taka rozmowa w praktyce albo po prostu interesuje Cię speed dating? Przyjdź na najbliższe spotkanie i poznaj niesamowitych ludzi!