POCZĄTKI

Speed dating (ang. szybkie randki) wymyślił rabin Yaacov Deyo z Los Angeles w 1998 roku. Pierwszy speed dating miał miejsce w Pete’s Café w Beverly Hills w 1998 roku. Niebawem po tym wydarzeniu urosła popularność tego typu spotkań w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza po ukazaniu się w 2000 roku całego zarysu pomysłu w serialu telewizyjnym Sex and the City, jako coś bardzo eleganckiego. Zwolennicy mówią o speed dating, iż oszczędza ona czas, a dodatkowo role decydującą odgrywa pierwsze wrażenie.

ZASADY

Speed dating jest to proces randkowy , w którym zachęca się ludzi by mogli poznać dużo nowych osób w kilka minut. Co 5 minut mężczyźni i kobiety wymieniają się między sobą, żeby poznać się na „krótkich randkach”. Po 5 minutach organizator daję znak dzwonkiem sygnalizując uczestnikom by iść dalej na następną randkę. Na koniec wszystkich spotkań, uczestnicy oddają listę osób z którymi by chcieli nawiązać dalszy kontakt. Jeśli okaże się, że dani uczestnicy wpisali siebie nawzajem na listę (zostało to odwzajemnione) to następuje wymiana kontaktów.
Źródło pl.wikipedia.org

OD NAS

Naszym zdaniem „Szybkie randki” to ciekawy sposób na spędzenie udanego wieczoru. Możecie nie tylko poznać interesujące osoby, w których się zakochacie ale również po prostu zapoznać nowych przyjaciół. Ta zabawa pozwoli Wam zaoszczędzić mnóstwo czasu i energii, które stracilibyście na poszukiwaniu znajomości byle gdzie (np. w Internecie czy na dyskotece).


ZALETY SZYBKICH RANDEK

w około 1 godzinę poznajesz około 6 osób o różnych doświadczeniach, zainteresowaniach

• oceniasz w 5 minut wygląd, zachowanie oraz poziom intelektualny rozmówcy WYSIWYG – „What You See Is What You Get„ :-)

• brak zobowiązań (wszyscy są tutaj w tym samym celu – to Ty decydujesz czy chcesz kontynuować znajomość)

• zdobywasz nowe znajomości, przyjaźnie, masz szansę odnaleźć drugą połowę

• niskie koszta finansowe i czasowe

• sprawdzasz swoje umiejętności interpersonalne


Liczymy, że nasz entuzjazm spotka się z Waszym zainteresowaniem i uda nam się wspólnie zorganizować świetną zabawę.

Opinie samych uczestników można znaleźć na stronie: http://www.speeddating.olsztyn.pl/opinie/